لوگو دکتر قاضی میرسعید
جستجو
Close this search box.
هزینه ivf در تهران

هزینه ی عمل آی وی اف در سال 1402

ناباروری درصورتی می باشد که زوجین با وجود برقراری 2 سال رابطه جنسی مکرر و بدون استفاده از لوازم پیشگیری از بارداری، هنوز موفق به بارداری نشده باشند. این وضعیت ممکن است هم در زن و هم در مرد و یا در یکی از آن ها وجود داشته باشدکه در ادامه بیشتر به این موضوع و هزینه عمل آی وی اف میپردازیم.

برای تشخیص علت ناباروری نیاز است تا زوجین برای درمان و تشخیص به پزشک مربوطه مراجعه نمایند. علل نازایی در زنان و مردان متفاوت است. یکی از روش های درمان ناباروری لقاح خارج  از رحمی (IVF) می باشد. در واقع هنگام  IVF  تخمک از تخمدان های خانم ها خارج شده و در آزمایشگاه با اسپرم باور می شود. تخمک باور شده برای رشد و نمو به رحم باز می گردد.

هزینه-عمل-آی-وی-اف

هزینه آی وی اف در سال 1402

هزینه درمان ناباروری با ivf نسبت به روش های دیگر، گران تر و سنگین تر است اما اگر بخواهیم با کشورهای مجاور و حتی اروپایی مقایسه کنیم، می توانیم بگوییم که این هزینه در ایران بسیار کمتر است.

به صورت کلی هزینه های انجام آی وی اف وابسته به عواملی مانند تجهیزات اتاق عمل، داروهای تخمک گذاری، علت ناباروی زوج ها، دستمزد پزشک و تعداد جلسات مورد نیاز برای انجام این دوره است که برای اطلاع دقیق از آن ها بهتر است به جراح زنان خوب در تهران مراجعه کنید تا با آزمایشات و معاینات مختلف، مبلغ دقیق را برای شما مشخص کند

 هزینه آی وی اف در سال 1401 در مراکز ناباروی و تخمک گیری 9 تا 20 میلیون تومان و هزینه آی یو آی در سال 1401تقریبا 4 میلیون (روش معمولی) برآورد شده است.

چه عواملی بر هزینه ivf تاثیر می گذارد ؟

از جمله عواملی که در تغییر هزینه های IVF تاثیرگذار هستند، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

میزان تخصص پزشک

در واقع پزشکانی که برای انجام روش آی وی اف اقدام می کنند با توجه به میزان تخصصی که دارند می توانند هزینه های مختلفی را برای روند آی وی اف دریافت کنند. در واقع هزینه IVF و میزان تحصیلات و تبحر و تجربه ی پزشک در انجام این روش رابطه ای مستقیم دارند.
دکتر سیده معصومه قاضی میر سعید بهترین متخصص ivf در تهران هستند و در این زمینه از دانش و تخصص بالایی برخوردار می باشند.

مرکز انجام آی وی اف

مراکز انجام IVF با توجه به خدماتی که ارائه می دهند، هزینه های متفاوتی را از بیماران دریافت می کنند.

محل جغرافیایی

گاها مرکز انجام آی وی اف در مناطق خاصی از شهر تهران و یا سایر شهر ها در میزان هزینه های دریافتی از سوی مرکز تاثیر خواهد داشت.

تعداد دفعات آی وی اف

در برخی موارد انجام یکبار آی وی اف منجر به بارداری نمی شود. بر اساس تعداد دفعاتی که IVF انجام می شود هزینه های این روش نیز متغییر خواهند بود.

هزینه-ivf-در-ایران

هزینه آی وی اف با بیمه تامین اجتماعی چقدر است؟

هزینه آی وی اف با بیمه تامین اجتماعی از سال 1392 در قوانین این نوع بیمه گنجانده شده است و همچنین در برنامه بودجه سال 1400 این گونه ذکر شده است که بیمه برای هر زوج نابارور تا حداکثر 3 بار هزینه را تقبل خواهد کرد. سازمان تامین اجتماعی 90 درصد از هزینه خدمات درمان ناباروری مانند آی وی اف و آی یو آی را پوشش می دهد. این بیمه شامل تمامی زوجین ناباروری است که زیر 45 سال سن دارند و بعد از یک سال اقدام به بارداری، باردار نشده اند.

بیمه درمان نازایی جزو بیمه تکمیلی است و چنانچه در سابقه بیمه خود، حق بیمه تکمیلی را پرداخت کرده باشید، می توانید از پوشش بیمه درمان ناباروری استفاده کنید. برای استفاده از بیمه، زوجین نابارور باید به مراکز ناباروری مراجعه کنند، گواهی ناباروری را ازین مراکز دریافت کنند و سپس اقدام به تشکیل پرونده کنند.

کلام آخر

یکی از بهترین روش های درمان ناباروری، ivf است. این روش نسبت به سایرین بیشترین درصد موفقیت را دارد. بهتر است برای اطلاع از شرایط خودتان برای آی وی اف به پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید. همچنین می توانید اگر سوالی در خصوص این روش دارید در قسمت دیدگاه های سایت از ما بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط