لوگو دکتر قاضی میرسعید
جستجو
Close this search box.
بهترین جراح درمان اندومتریوز

بهترین دکتر درمان آندومتریوز

دکتر سیده معصومه قاضی میرسعید
دکتر معصومه قاضی میرسعید

بهترین دکتر درمان آندومتریوز برای درمان و بهبود این بیماری از موثرترین روش‌ها استفاده می‌کند.  آندومتریوز به معنای وجود بافت عملکردی آندومتر و لایه پوشاننده داخل رحم در خارج از حفره رحمی است،. شایع‌ترین سن بروز این بیماری در گروه سنی ۲۰ الی ۳۰ سال شناخته شده است. اما این بیماری ممکن است در هر سنی از هنگام شروع قاعدگی تا یائسگی دیده شود. اگر از علائم بیماری آندومتریوز و نحوه درمان آن اطلاع ندارید و به دنبال بهترین دکتر برای درمان آندومتریوز در تهران هستید، در این مقاله همراه ما باشید.

“بهترین دکتر درمان آندومتریوز” از طریق روش‌هایی مانند معاینه، سونوگرافی، لاپاراسکوپی، آزمایش خون و غیره تشخیص قطعی این بیماری را رقم می‌زند تا بتواند از روند پیشرفت بیماری پیشگیری کند. پزشکی که برای درمان بیماری اندومتریوز انتخاب می‌کنید باید توانایی انتخاب بهترین روش درمانی با توجه به علائم شما را برایتان داشته باشد. بهترین دکتر متخصص آندومتریوز دکتر زنانی است که با تجربه و مهارت بالا می‌تواند در مراحل اولیه این بیماری را تشخیص داده و در همان مراحل آن را درمان کند.

بیشتر بدانید: بهترین دکتر نازایی در تهران

بهترین دکتر درمان آندومتریوز

یکی از نکاتی که به شما کمک می‌کند تا بتوانید بهترین دکتر اندومتریوز را پیدا کنید توجه به موارد زیر است:

 • مهارت و تجربه بالا : لزوما داشتن مدارک پزشکی به منزله‌ی شرط کافی برای اعتماد به پزشک نیست. برای درمان آندومتریوز داشتن مهارت بالا که از طریق تجربیات در طول عمل‌های فراوان بدست می‌آید، به شدت مورد نیاز است.
 • بروز بودن: پزشکی که سعی می‌کند از طریق مطالعه و شرکت در کنگره‌ها و جلسات پزشکی خود را نسبت به درمان‌های جدید بروز نگه دارد، می‌تواند برای بیماران خود روش‌های درمانی جدید را داشته باشد. پس احتمال بالاتری در موفقیت‌های درمانی برای بیماران خواهد داشت.
 • تیم حرفه‌ای: همراه داشتن تیم کاربلد و حرفه‌ای، کمک می‌کند جراح بتواند به درستی کار خود را به اتمام برساند و تمرکز بهتری در حین عمل داشته باشد.

در اینجا چندین راه برای پیدا کردن بهترین دکتر درمان آندومتریوز را برای شما آورده‌ایم:

 • از دوستان و آشنایان خود بپرسید: اگر در اطراف خود کسی را می‌شناسید که به این بیماری مبتلا شده است، از او بپرسید به کدام دکتر برای درمان مراجعه کرده و آیا از تجربه خود راضی بوده است یا خیر.
 • از پزشک خود بپرسید: اگر پزشک خود را می‌شناسید و به او اعتماد دارید، از ایشان بپرسید که می‌تواند به شما یک دکتر متخصص زنان و زایمان که  در زمینه درمان این بیماری تبحر کافی دارد، معرفی کند.
 • به انجمن‌های مرتبط مراجعه کنید: می‌توانید به انجمن‌های پزشکی مراجعه کنید و از اعضای این انجمن‌ها در مورد تجربه بیماران با پزشکان مختلف سوال کنید. برخی از این انجمن‌ها آنلاین هستند.
 • از سایت‌های اینترنتی استفاده کنید: می‌توانید با مراجعه به سایت‌های اینترنتی، اطلاعات مختلفی در مورد پزشکان متخصص که در زمینه درمان آندومتریوز تجربه دارند، پیدا کنید.

مدارج علمی بهترین دکتر درمان اندومتریوز شامل طی کردن مراحل زیر است:

 • پزشکی عمومی: پزشکان متخصص زنان و زایمان باید قبل از تخصص، مدرک دکترای پزشکی (MD) یا دکترای حرفه‌ای پزشکی (MD) را داشته باشند. این مدرک معمولاً در طول 7 سال تحصیل در دانشکده پزشکی به دست می‌آید.
 • تخصص زنان و زایمان: پس از اتمام تحصیل در دانشکده پزشکی، پزشکان باید دوره چهار ساله تخصص زنان و زایمان را بگذرانند. این دوره شامل آموزش در زمینه‌های مختلف زنان و زایمان است.
 • فلوشیپ آندومتریوز: برخی از پزشکان متخصص زنان و زایمان پس از گذراندن دوره تخصص، دوره یک یا دو ساله فلوشیپ آندومتریوز را نیز می‌گذرانند. این دوره به پزشکان این امکان را می‌دهد تا مهارت‌های خود را در زمینه تشخیص و درمان این بیماری به طور تخصصی ارتقا دهند.

علاوه بر این بهترین دکتر برای درمان اندومتریوز ممکن است مدارج علمی دیگری نیز داشته باشند، مانند:

 • دکترای علوم (PhD) در زمینه زنان و زایمان: این مدرک به پزشکان امکان می‌دهد تا در زمینه‌های تحقیقاتی زنان و زایمان فعالیت کنند.

در نهایت، مهم است به یاد داشته باشید که مدارج علمی تنها عامل تعیین‌کننده در انتخاب بهترین دکتر درمان آندومتریوز نیست. عوامل دیگری مانند تجربه، مهارت، دانش و ارتباط با بیمار نیز باید در نظر گرفته شوند.

اگر چه این بیماری احتمال باروری را کاهش می‌دهد، اما ابتلا به آندومتریوز به معنای ناباروری نیست، خوشبختانه امروزه روش‌های مختلفی برای درمان ناباروری مانند جراحی کمک می‌کند که نه تنها تشخیص بیماری به درستی صورت گیرد، بلکه بارداری طبیعی نیز اتفاق بیفتد.

درمان‌هایی مانند درمان ناباروری با IVF می‌تواند برای غلبه بر عوارضی به کار رود که زنان مبتلا به آندومتریوز، در زمان قصد بارداری، با آن مواجه می‌‌شوند. در این خصوص باید به پزشک با تجربه و متخصص در زمینه ای وی اف مراجعه کنید تا نتیجه بگیرید.

بیشتر بخوانید: بهترین متخصص آی وی اف (ivf) در تهران

بهترین دکتر درمان آندومتریوز همواره به بانوانی که سابقه چنین مشکلی در خانواده دارند، توصیه می‌کند که برای بارداری تعلل نکنند. همچنین بارداری راه خوبی برای جلوگیری از بیماری نیز محسوب می‌شود.

دکتر درمان بیماری‌ آندومتریوز انتخاب نوع درمان را بر اساس سن و تمایل فرد برای بارداری در آینده، شدت و علائم مشخص می‌کند. به طور کلی درمان آندومتریوز برای هر فرد می‌تواند متفاوت باشد. بنابراین به هر پزشکی که برای درمان اندومتریوز اعتماد می‌کنید، روش درمانی با توجه به تجارب خود را برای بیمار برمی‌گزیند.

به صورت کلی درمان آندومتریوز زمانی که باعث ایجاد دردهای شدید لگنی شود و یا فرد را دچار نازایی کند حتما باید صورت پذیرد. هدف درمان آندومتریوز برداشتن ضايعات آندومتريوز به طور كامل است. اندومتريوز به علت چسبندگي‌هاي شديدي كه ايجاد مي‌كند جزو عمل‌های سخت در حوزه زنان است که باعث می‌شود ذخيره تخمدان كاهش يابد. انواع روش‌ های درمان آندومتریوز شامل موارد زیر است:

 1. درمان‌های دارویی آندومتریوز
 2. داروهای ضددرد و مسکن‌های ساده
 3. هورمون درمانی: این داروها باعث جلوگیری از فعالیت بافت آندومتر و توقف دوره‌های قاعدگی می‌شوند. با مصرف قرص ضد بارداری خوراکی، پروژسترون آزاد می‌شود. سایر گزینه‌های هورمونی مانند هورمون آزاد کننده گنادوتروپین (GnRH) می‌تواند بسیار موثر باشد، اما نمی‌تواند به طور مداوم استفاده شود. در گذشته، دانازول یکی دیگر از داروهای هورمونی درمانی بود، اما در حال حاضر به طور گسترده استفاده نمی‌شود.
 4. درمان های جراحی: برای خانم‌هایی که به آندومتریوز مبتلا هستند و قصد باردار شدن دارند، جراحی آندومتریوز در حالی که رحم و تخمدان‌ها سالم بمانند، مفید است.
 5. هیستروکتومی: در مواردی که این بیماری شدید باشد، جراحی خارج کردن رحم و تخمدان باید انجام شود. اما در این موارد هیسترکتومی به تنهایی کافی نیست، استروژن می‌تواند آندومتریوز باقیمانده را تحریک کند و درد نیز باقی بماند.

برای کسب موثرترین نتیجه از درمان آندومتریوز ضروری است که بهترین جراح اندومتریوز در تهران مراجعه نمایید. روش‌های درمانی گوناگونی امروز به عنوان روش جدید درمان این بیماری معرفی می‌شود، اما نکته حائز اهمیت در درمان این بیماری بر پایه نوع بیماری و شدت آن متفاوت خواهد بود.

سخن پایانی

امروزه پزشکان روش جدیدی برای درمان آندومتریوز در نطر گرفته‌اند. با توجه به اهمیت درمان آندومتریوز با مراجعه به بهترین دکتر درمان آندومتریوز و تشخیصی به موقع می‌توان از رشد و پیشرفت این بیماری پیشگیری کرد. توجه داشته باشید برای درمان آندومتریوز در صورتی که نیاز به جراحی باشد، بهتر است به بهترین جراح آندومتریوز در تهران مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط